Vegetační dlažby zpevňují plochy efektivně a dekorativně

Idea zatravněné plochy zkombinované s dlažbou spojuje účelovost s dekorativním vzhledem. Kdo si přeje zpevnit příjezdovou cestu k domu, garáži nebo v okolí administrativní budovy, bude překvapen, jak jednoduché jsou samotná pokládka, výsledný efekt a pravidelná údržba. Venkovní dlažba může být realizována mnoha způsoby s využitím zajímavých stavebních prvků zkombinovaných s rovným i šikmým terénem. 

Výběr konkrétní dlažby s ohledem na terén a údržbu

 

Před samotným nákupem konkrétní dlažby je třeba zaměřit si plochu a podle ní si vybrat množství dlažebních prvků. Na výběr je několik typů dlažebních kamenů, které k sobě pasují a zároveň jsou v kombinaci se zeleným pažitem stabilní a významně dekorativní.

 

Při pohledu do srovnávací tabulky, do níž zájemci můžou zadat předběžnou metráž u konkrétního produktu, je zřetelná výsledná cena za konkrétní dlažbu. V případě nejasností jsou odborní návrháři společnosti Presbeton schopni vypracovat veškeré projekty zdarma. Objednaný materiál je možné si vyzvednout na jednom ze 700 prodejních míst, která jsou rozmístěna ve všech krajích České republiky.

 

23687ZWU.jpeg

 

Přirozená, zatravňovací nebo drenážní dlažba

 

Venkovní dlažba typu Natural se vyznačuje užitými materiály, které evokují přirozenost a sounáležitost s přírodou. Na výběr je mnoho typů dlažby různých tvarů, jež se dají zakomponovat do exteriéru: zahrady, před dům, na cestu i do parků.

 

Zatravňovací dlažba se nejčastěji využívá v přechodu venkovní komunikace, chodníku či silnice na zahradu nebo travnatou plochu. Vegetační dlažba ve výsledku nenásilně propojí asfaltový či betonový terén s přirozeným povrchem. Její užitečnost spočívá i v drenážní funkci, pokud je třeba odvést vodu z nadměrně vlhkých pozemků. Prostory mezi dlažebními kameny se dají vysypat štěrkem nebo nechat zarůst trávou.

 

23688Nzc.jpeg

 

Firma Presbeton se zaměřuje také na pokládku zámkové, natural dlažby i dláždění pro nevidomé. Realizuje obrubníky, žlaby, plošnou dlažbu, zdicí prvky a schodiště.

 

Fasádní systémy složené z obkladových fasádních desek, palisády a zahradní stěny jsou dalšími projekty společnosti.

 

Zpracovala:

Silvie Dluhošová 


Hodnocení článku

Hodnotil 1 čtenář průměrem 5 bodů z pěti


Čtěte také:

Což takhle… salát od Lesandy 
Cukroví na poslední chvíli: kloboučky 
KOMERČNÍ TIP: Pořizujeme žaluzie. Na koho se obrátit? 
Naučte se spánkový rituál ve třech krocích 
Vánoční medové perníčky  


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.

> >|
> >|

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist