Stavební deník-cílová rovinka

Den D a hodina H nastaly. Již od rána jsem kmitala s dodávkou a vozila menší krabice a věci, abych urychlila stěhování celé firmy do nových prostor. Dodávka to není zrovna pro trpaslíky, i přesto se mi zdálo, že někdo tu hromadu posypal droždím, protože víc kynula, než ubývala. Na neštěstí jsem chemikálie odvezla mezi prvními, takže veškeré ředidlo i technický líh nutný k výrobě byl bezpečně mimo můj dosah a nehrozilo tak, že se pokusím o konečné řešení škrtnutím sirkou. 

16809NDl.jpg

 

Co ubývalo, byly mé psychické i fyzické síly.

 

Nohy ani ruce jsem málem necítila, ztrácela jsem přehled o čase i prostorovou orientaci. Naštěstí kolem třetí přijeli dva pomocníci se skutečnou dodávkou s velkým D. Šest metrů dlouhý mercedes spolkl značnou část nábytku a bez potíží ho vyflusnul na druhém konci města.

 

A to několikrát.

 

I přesto jsme to o půlnoci vzdali. Tedy já to vzdala v půl dvanácté a celkem slušně to oplakala. Druhý den nastoupili jiní dva pomocníci. V civilním životě jezdí jako řidiči přepravní společnosti a prokázali tak skutečně nevšední schopnosti s narovnáním balíků do nákladního prostoru.

 

Dodávku vyskládali jak puzzle, že jsme nevozili ani decimetr krychlový zbytečného vzduchu. Takhle uměla babička naládovat zavařovačky, že jsem se divila, kam se vešel lák.

 

Pokud jste se někdy stěhovali, tak jste jistě prožili obdobnou zkušenost.

 

Na počátku balíte precizně věci do krabic podle předem daného plánu. Pečlivě přelepujete a popisujete krabice a třídíte věci, jakoby to byla sbírka národního muzea.

 

Jenže po několika hodinách či dnech začnou docházet krabice i elán a zjistíte, že pokud se chcete někdy skutečně přestěhovat, v náručí to zkrátka neodnesete. Začnete věci do krabic dávat tak, jak vám přijdou pod ruku a futrujete je tak dlouho, dokud je v bedně místo a nehrozí, že prasknou a vyvalí se bokem.

 

16811ZTZ.jpg

 

Když dojdou krabice, použijete tašky, pytle na odpadky a vše, co vám přijde pod ruku. Spousta věcí se dá i svázat do ručníku.  

 

Počítač přivážete k židli, přikryjete ho monitorem, síťový kabel použijte jako jištění. Židle má kolečka a nebudete to tak muset nosit. Jeden komputer je sranda, když jich stěhujete deset, přejde vás humor.

Síťový kabel není jediný, je tam těch šňůr mrtě a nevíte ani, k čemu slouží.

 

16810Mzc.jpg

 

Prostě je popadnete a našlapete do odpadkového koše.

 

Do koše prostě proto, že nemáte krabici a za druhé nechcete vézt koš prázdný.

 

Bez ohledu na to co stěhujete, kam, po kolikáté a kdy, vždycky dojdete ke stejnému zjištění:

 

1. Ačkoliv jste již před tím vyházeli asi tak dva kontejnery věcí, po stěhování zjistíte, že jste klidně mohli ještě jeden konťák naplnit a ne se s tím tahat.

 

2. Víte na sto procent, že někde v hromadě věcí se ukrývá jedna jediná naprosto zásadně důležitá věc. Co nevíte, je kde.

 

3. Ona věc má zpravidla velikost krabičky od sirek. Velikost je nepřímo úměrná jejímu významu.

 

4. Zpravidla ona věc leží celou dobu někde na očích a určitě ji během hledání vezmete dvakrát či třikrát do ruky. Když už si pološílení a poloplešatí konečně uvědomíte, že je to ono, dojde vám, jak některé věci vypadají jinak, když neleží na svém obvyklém místě.

 

5. Nápad nechat krabice alespoň chvíli venku před domem, než se to vevnitř uspořádá, abyste se mohli hnout, klidně opusťte. Počasí nemá vaše akcie a nefandí vám. Oproti očekávání a zbožnému přání může a bude pršet.

 

6. Popsat krabice je nápad dobrý. Jen pokud všichni vědí, že je dobré nepokládat je nápisem dolů či ke stěně.

 

7. Nezdržujte se psaním hesel typu „ křehké“, „sklo“, „nerozbít“. Jde o slova cizího původu a většina našince jim nerozumí, natož aby dokázala odvodit jejich správný význam.

 

8. I přestože jste ještě nenašli ani toaletní papír nebo hrnek na kávu, najdou se tací, kteří nutně potřebují vybalit a zapojit počítač. Držíte v náručí lednici, ale oni se za každou cenu dožadují kablíku, jehož jediný popis je: „ten černej, co sem měl na stole.“ Jsou tak vytrvalí, že vás popadne chuť všechno zahodit, kabel najít a utáhnout ho někomu kolem krku.

 

9.  Bojíte se bubáka pod postelí?  Po stěhování se budete bát krabice pod postelí.

 

10. Máte všechno vybaleno. I kdybyste se rozkrájeli, nikde jste neviděli to, o čem na sto procent víte, že jste to stěhovali.  Gratuluji, vítejte do klubu.

 

Život vám může zpestřit i osoba, které se v reklamě obvykle říká kreativec.

 

Při stěhování je to kreatura, která se projevuje celkem zvláštně:

 

„ Víš co, ten stůl hodíme do vedlejší místnosti.“

 

„Cože? To tam potáhneme tu velkou překližkovou krávu?“

 

OK, z lásky by člověk i hory přenášel, tak co je proti tomu jeden stůl.

 

„Ježíš, kam to nesete, já myslel do támhle té místnosti.“

 

Ha, nedorozumění. Nemáte slov a síly šetříte na stůl, který těžkne s každým krokem. Mužíček už tuší, že máte chuť mu provést něco velmi, velmi ošklivého a tak se rozhodne vám diplomaticky ustoupit:

 

„Víš co, máš pravdu, on bude asi v té první místnosti přeci jen vypadat lépe.“

 

Ačkoliv myslíte, že už nikdy nic neuzvednete, najednou v sobě objevíte sílu vzít ze stolu minimálně svrchní desku a dotyčného kreativce utlouct na tenkou placičku.

 

Považuji za úspěch, že jsme to zvládli.

Považuji za úspěch, že po tom všem spolu stále ještě mluvíme.

 

Jo a zjistila jsem, že mám naprosto úžasné děti, které se chovaly jako dospělé, když já jsem slzela opuštěná uprostřed krabic před půlnocí.

 

A také jsem zjistila, že máme kolem sebe několik naprosto úžasných přátel, kterým je jedno, jak hodně vám teče do bot a vždycky mají pro vás suché galoše.

 

Říká se, že co nás nezabije, to nás posílí a já jsem vstala jako Fénix z vlastního popela.

 

ToraToraTora


9373OTY.jpg


 


 

loading...


Hodnocení článku

Hodnotili 3 čtenáři průměrem 5 bodů z pěti


Čtěte také:

Milujete Francii? Tak bydlete jako Francouzi! 
Proč si kupovat sušičku? 
RECEPTY PRO ŽIVOT BEZ CHEMIE: Záclony jako nové! 
Sci-fi houbička. Už jste ji zkusili? 
SOUTĚŽ: Mistr beránek 2012 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 08.03.2015 14:20

Odpověď na příspěvek #133272
Uživatel: Hadatko

Tak to znám dokonale, poslední noc v bytě jsem seděla bezmocně vedle...
 

Ano, to je pravda. Mám plno kolik let nevybalených krabic....

 
Avatar
post Zaslal: 07.03.2015 20:32
 

peřiny se nejlíp stěhují zabalené do uzlu z prostěradla, ručníky a utěrky můžou sloužit jako proklad pro talíře a obaly na hrníčky a skleničky ... jo a tlakový hrnec nepokádejte bez dozoru do průjezdu, už se s ním neshledáte :)

 

jj, už mám za sebou čtvero stěhování a ještě minimálně jedno mě čeká .....

 

 
Avatar
post Zaslal: 06.03.2015 16:30
 

Tak to znám dokonale, poslední noc v bytě jsem seděla bezmocně vedle měsíčního prcka na  posteli, nesbalenou koupelnu, poslední zbytky jídla potřebné v kychyni na přežití, ještě pár krabic na dobalení a okolo třetí ranní hodiny se o mně pokusila bezmoc, šílená bezmoc,,,,,,že to už nedám a jen jsem se rozbrečela....Cry. Jo a krabice, které jsem s nádobím a sklenkami z mé svobodné výbavy i s dalšími nezbytnými  tehdy důležitými věcmi pracně balila, mám dodnes na půdě v kabicích. A jak se říká, pokud si do půl roku nevybalíš krabice, už to neuděláš Love it

 
Avatar
post Zaslal: 06.03.2015 13:41
 

Začínají jarní prázdniny a v sobotu odvážím děti k babičce. Plánují relaxační týden, kdy dohoním vše, co jsem zanedbávala.

 
Avatar
post Zaslal: 06.03.2015 10:07
 

Tak mi hlavou proletěla má vlastní stěhování a pěkně jsem se opotila, i snídaně mi přestala chutnat, zato se cítím zbitá, unavená a plná prachu :o) Napsala jsi to velmi dobře Toro :o)

Teď přeju, ať se rychle zregeneruješ!

 
post Zaslal: 06.03.2015 00:08
 

Toro, to nemá chybu Ok Laughing...vím přesně, o čem mluvíš :)))

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist