Sci-fi houbička. Už jste ji zkusili?

Jen málokdo se poslední dobou nesetkal s termínem Nanotechnologie. Jen určité procento lidí ale ví, o co vlastně jde.  Většina z nás vnímá tuto část vědy jako cosi, s čím se mohou setkat maximálně někde na univerzitách a ve specializovaných vědeckých laboratořích. Ze začátku tomu tak opravdu bylo…

8450MGI.jpg

 

Tato disciplína byla ještě nedávno otázkou fyziky, chemie, molekulární biologie a robotiky, takže například doma v kuchyni bychom se s ní setkali asi těžko.

 

Dnes si ji ale právě tady osahat můžeme.

I když jde zatím jen o střípky možností, které nám tato technologie může v budoucnosti nabídnout, už nyní je její uplatnění obrovské. 

 

Jedním z jejích odvětví, chemickou nanotechnologií se zabývá třeba německá firma NanoConcept, která se převážně zaměřuje na vývoj a výrobu aktivních povrchů.

 

A právě její nano produkty nachází uplatnění převážně v oblastech ochrany povrchu materiálů.

 


Za vším hledej přírodu

Dokonce i tato technologie, která budí dojem, že její původ je jen a jen v laboratořích, se inspirovala v přírodě.

Bylo to chytré řešení ochranných povrchů brouků a rostlin, čeho si vědci všimli.

 

Nejlépe poslouží příklad lotosového květu, z jehož listů voda okamžitě stéká, protože má jen velmi malý kontakt s povrchem a rostlina tak zůstává stále čistá, i když vyrůstá z bahna.

 

8449NjQ.jpg

Například Nano impregnace pak funguje stejně - odpuzuje kapaliny i nečistoty a zamezuje jejich přilnutí do struktury materiálu více naleznete na CO JE TO NANOTECHNOLOGIE? 

 

Jednoduše?

„Prostě jde o oblast vědy a průmyslu, která cíleně manipuluje s jednotlivými atomy tak, aby vznikaly látky a materiály s netradičními vlastnostmi, nebo objekty složené z jednotlivých atomů. Takové objekty potom fungují jako miniaturní stroje, roboti či integrované obvody tisíckrát menší než obvody, vyráběné běžnou technologií...“, řekne vám vědec a má to za jednoduché.

 

Že z toho nejste moc moudří?

Že nejste vedci?

 

Tak to vyzkoušejte, to bude lepší.

Třeba zrovna na Nano houbě, která  zahrnuje onu zmíněnou moudrost přírody i schopnosti dnešní vědy

 

8451OTU.jpg

 

Generace čistících nano houbiček umí pracovat nejen šetrně, ale také maximálně ekologicky a bez chemických prostředků!

 

Stačí ji jednoduše jen navlhčit.

Zbytek už zařídí její originální složení ve formě pěny, které zaručuje optimální přítlak na povrch a tím i dokonalé vyčištění.

 

8452NTU.jpg

 

Pro své vlastnosti čistí nano houba do hloubky i velmi zašlé nečistoty.

Poradí si i tam, kde selže leckterý drahý čistící prostředek, říkají ti, kdo část svý laboratorních výsledků věnovali také široké veřejnosti k používání.

 

Můžete se přesvědčit, jak snadno vyčistí nano houba třeba:    

 

 Lihové fixy

 Tužky, pera

 Kůži, sportovní obuv

 Stoly, židle, skříně (melamin).

 Okenní tabule, zbytky žvýkaček

 Graffiti

 Dlažbu v sanitárních prostorách, pošpiněné kovy, asfalt, dehtové skvrny, ráfky kol

 

Zní to skoro jako sci-fi, že?

Ano, říkejte jí třeba sci-fi houba, oficielně je ale tento převratný pomocník nano houba a vy si jí můžete snadno pořídit a vyzkoušet.

 

Drahá není.

 

Redakce a www.nano-concept.czHodnocení článku

Hodnotilo 6 čtenářů průměrem 3.17 bodů z pěti


Čtěte také:

Brokolicový salát s klíčky 
Fototapeta les: Příroda všude okolo vás 
Mobilní klimatizace má dnes samé výhody 
Montero: Sedačky z látky a z lásky 
Srdíčka z červené řepy 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 28.01.2013 00:47

Odpověď na příspěvek #32869
Uživatel: ToraToraTora

Mno, ještě ve mě zůstává trochu pachuť ze zázračných...
 

Ty ponožky (byly v tom nanovlákna stříbra) používal Jirka, podrobil je extrémním testům (nosil jedny fusekle fakt strašně dlouho) a opravdu mu vůbec nesmrděly nohy :-) Takže tohle je věc, které věřím. 

Ale nano houba... Já bych potřebovala vyčistit nevyčistitelné fleky z koberce, třeba lak na nehty (ten jsem brala odlakovačem, ale žral i barvu koberce) a skvrny neidentifikovatelného původu... Žádným svinstvem chemickým to nejde dolů, tak se mi nechce moc věřit, že by to šlo jen nějakou vlhkou houbou.

 
Avatar
post Zaslal: 25.01.2013 10:30

Odpověď na příspěvek #32869
Uživatel: ToraToraTora

Mno, ještě ve mě zůstává trochu pachuť ze zázračných...
 

Ahoj  Toro, asi jako prací koule a podobné zázraky.

Už o ní moc neslyšíš,  je totiž k ničemu, na stáncích to leží za 40 Kč,  dTest zjistil,  že je neúčinná,  mnoho lidí se napálilo a já když je nějaký takový "nový výkřik" chodím na servery, kde jsou mladé maminky a ty to dost zkouší.

A sdělují si poznatky.

Nano houba se dá už koupit za 45 Kč, ovšem necháte -li si ji poslat, tak se nedoplatíte zase poštovného.

Z mnoha  zkušeností (možno dohledat na Google nebo dám odkaz), jedna jediná kladná a to, že paní vyčistila špatně omyvatelné plotýnky u plynového sporáku.

Pak se jí to začalo trhat.

Shodli se vesměs, že je to tak na jedno použití (asi se s tím počítá, protože mnoho lidí se zas pozastavovalo nad tím, jak se čistí, že nikde není návod, saponáty nepotřebuje... tedy jen vodou?)

 

A - za sebe, od nákupu jsem upustila, ač mi byla nabízena kdesi ve slevách (jenže i s poštovným vyšla ještě dráž než v obchodě.

V obchodě - bez slevy jsem objevila lacinější.

Pak jsem si přečetla recenze a vzpomněla na prací kouli a paní Rozovou (kouli jsem kdesi vyhrála) a dostala rozum.

 

Taky se mi vybavilo moje nadšení kdysi (možná někdo si vzpomene) - na bublinkovou pračku.  Toho času jsme potřebovali novou, chvála nové technologie nebrala konce a to zdaleka nebylo takových "zázraků" co je dnes.

Pravda, cena byla jaksi 2x taková než u normální pračky, ale zase nebudu potřebovat prášek, či o mnohoooo méně!  trochu jsem tomu věřila, trochu, ne, babo raď!

 

Poradila. Svěřila jsem se manželovi, ten mne poslal do háje i s pračkou a bublinkama  a pravil, že si počká až čas ukáže, zatím chce normální a bylo, pere dodnes a jak!

Druhou tázanou osobou, které věřím jak manželovi, je můj dlouholetý bývalý kolega, se kterým se znám asi 20 let, je absolventem ČVUT, tak třeba... poslal mne tam co manžel a ještě se kroutil smíchy po židli, že nevěděl, že jsem tak, ehm..naivní, že by se mnou byl nikdy nekamarádil, je srandista a pro slovo daleko nejde, tak jsem to poslouchala  v práci dost dlouhoSmart evil

 

A slyšíte o ní dnes?

 

 

 
Avatar
post Zaslal: 23.01.2013 08:29
 

ufo ponozky!! ROFL

 
Avatar
post Zaslal: 23.01.2013 08:09
 

Mno, ještě ve mě zůstává trochu pachuť ze zázračných švédských utěrek a podobných kouzlidel. Ale je fakt, že jsme vyzkoušeli loni pod stromeček jakési ufo ponožky a švagrovi fakt přestaly smrdět nohy:)

 

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist