Proč si kupovat sušičku?

Možná se pořád divíte, proč jsou v současné době tak oblíbené sušičky. Vždyť prádlo stejně dobře uschne na sušáku nebo na prádelní šňůře. Další přístroj, který akorát zabírá hodně místa a plýtvá penězi. Pojďme si vyvrátit mýty o tomto domácím spotřebiči a zjistit, jaké jsou jeho výhody.

Typy sušiček

Napřed si řekneme, mezi jakými typy lze volit. První z nich jsou s parní funkcí, která kromě usušení prádla ho dokáže i vyžehlit. Není nutností dávat do ní vyprané a ještě mokré prádlo. Díky parní funkci u oblečení lze odstranit i jen nepříjemný zápach. Druhým typem je zařízení s tepelným čerpadlem. Ta funguje na principu sušení za pomoci teplého vzduchu, je tedy méně energeticky náročná.

 

25322YWQ.jpg

 

Vybírat správný spotřebič není jednoduché, pokud dané problematice nerozumíte. Obchody jen vychvalují své zboží, které je tedy to nejlepší? Nejvíce se dozvíte od ostatních nakupujících. Podívejte se na užitečné spotřebitelské testy

 

Nechci být otrokem

Jaké výhody má používání sušičky? Tak předně nemusíte stále stát u žehlícího prkna a věšáku. Uspoříte tím spoustu času a nervů. Máte doma alergické dítě či příbuzného s citlivou pokožkou? Běžné vyprání může vyvolat alergickou reakci, díky vysušení již nehrozí. Sušička navíc změkčuje oblečení, nebude tolik drsné a jeho nošení se stane příjemnější. Zbavíte se přebytečné chemie, která vašemu tělu neprospívá. 

 

Speciální programy

Sušičky nemají přehnané nároky na místo, nestísní vám vaše bydlení. Většinou jsou totiž kombinované s pračkou, tudíž nejsou náročné na prostor. Kromě toho disponují i speciálními programy, z nichž se hodí uvést funkci odloženého startu. Kdy přesně proces začne, si nastavíte na displeji. Elektronika je sice citlivá, ale není třeba se bát, že by ji neustálý provoz poškodil. Stejně tak LED osvětlení uvnitř bubnu, abyste dobře viděli všechny kusy prádla.

 

25323NTR.jpg

 

Už jste moudřejší? Kromě spotřebičů je však třeba nechat si poradit ve spoustě oborech.

 

Pročtěte si recenze elektroniky, kde zjistíte, podle čeho vybrat mobil nebo hodinky.

 

Zpracovala: Silvie Dluhošová


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 7 čtenářů průměrem 3 bodů z pěti


Čtěte také:

Hrušky s rozpečeným sýrem coulommiers a brusinkovou omáčkou 
Chleba nasadil poupata! 
Když pražit, tak pořádně. Zajímavý PR pro vás - 12 TOP 
Trojnásobně mandlový dort 
Vegetační dlažby zpevňují plochy efektivně a dekorativně 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 04.12.2017 09:30
 

Sušičku miluju. Vedla pračky a myčky na nádobí patří do nejpopulárnější trojice mých domácích tichých kamarádek.

Je od ní krásné teplo, prádlo je nadýchané, po elegantním vyrovnání přes opěradla židlí, jej již netřeba žehlit. Ručníky jsou měkkoučké a nadýchané, nikoliv jako struhadlo (byť vhodné k celotělovému peelingu).

Kdo má mimino a lpěl by na žehlení z hygienických důvodů, susšička prádlo vydezinfikuje horkem za žehličku.

A - ušetří místo vy bytě za (permanentně) rozložený sušák, či vyřeší hromady neschnoucího prádla na šňůře venku. (Využívám jedině v létě, aby třeba povlečení vonělo vzduchem).

A - bonus -sušička vyfouká zvířecí chlupy ze šatů, takže, kdo máte doma mazlíčky....

 
Avatar
post Zaslal: 03.12.2017 14:58
 

Sušičku jsem nikdy nechtěla, ale jak už to bývá, nikdy neříkej nikdy...

Každý týden "zpracovávám" kolem 30-i kilogramů prádla a tak to začalo být časově i prostorově neúnosné, hlavně v nepříznivém počasí..

Na radu manžela jsme sušičku pořídili, jednu z nejlevnějších na trhu, programů má tolik, že je ani nevyužiji...

Suší skvěle, prádlo je za pár hodin zpět ve skříních, a když nejsem moc náročná anebo si nevezmu brýle, nemusím ho ani žehlit. Laughing

Takže za mě nyní jednoznačně - sušička = ano.

 

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist