Posuvné interiérové dveře přinášejí mnoho výhod

Chystáte se na rekonstrukci vašeho bydlení, případně si teprve zařizujete nový domov? Pak jistě přijde na řadu také otázka, jaký typ dveří u jednotlivých místností zvolit, aby byly maximálně funkční a zároveň nijak nebránily v bezproblémovém průchodu a užívání interiéru. Každá domácnost disponuje jinými parametry. 

Je tudíž nutné brát v potaz velikost místností a prostorové dispozice. Na to při výběru interiérových dveří vždy myslete. Jedním z praktických řešení, které se hodí do moderních rodinných domů a bytů, jsou posuvné dveře.

 

Hlavní výhody posuvných dveří

Jak už z názvu vyplývá, jedná se o typ interiérových dveří, jež se neotevírají klasicky, nemají křídla. Při otevírání se dle typu zasunují ke stěně, případně do vytvořeného stavebního pouzdra, které je instalované ve zdi. Již zde lze vidět první zásadní výhodu. Posuvné dveře do bytu totiž šetří prostor. U běžných křídlových dveří musíte počítat s volným místem v jejich blízkosti, aby šly vůbec otevřít. Zejména v malých bytech to vytváří značné komplikace, neboť se ještě více snižuje už tak malá užitná plocha.

 

Pokud však zvolíte například tyto moderní posuvné dveře na zeď 

 

26358MTY.jpg

 

 

nemusíte mít obavy, že vám při manipulaci s nimi bude překážet nábytek apod.

Úspora místa je jedním ze zásadních argumentů, díky nimž tento typ dveří bytoví architekti vřele doporučují.

 

Tím však výhody posuvných dveří zdaleka nekončí. Vyzdvihnout lze určitě i fakt, že mají velmi bezproblémový a tichý pojezd. Při otevírání a zavírání nehrozí žádné skřípání a vrzání, jak tomu bývá u křídlových variant ve chvíli, kdy se začnou opotřebovávat. Oceníte to hlavně v okamžiku, kdy je použijete k oddělení chodby a ložnice, ale třeba i u dětského pokoje, tedy místností, kde je minimální hlučnost doslova žádoucí.

 

Bezbariérovost může být rozhodujícím faktorem

V dnešní době se stále častěji klade důraz i na komfort ovládání tak, aby dveře bez přílišného úsilí mohli otevírat i lidé, kteří mají nějaké zdravotní omezení. Předností posuvných interiérových dveří je to, že jsou bezbariérové. Snadno je otevřete i ve chvíli, kdy jste odkázáni na invalidní vozík. Lehkost posunu dveří zlehčuje jejich ovládání i dětem, což oceníte tehdy, máte-li doma malá děcka, která by jednoduše nedosáhla na kliky křídlových dveří.

 

V neposlední řadě je vhodné zmínit i design. Například tyto posuvné dveře do pouzdra 

 

26359NTg.jpg

 

působí mimořádně efektně.

Stačí jen, abyste si zvolili vhodný materiál a barevnou variantu tak, aby šoupací dveře dobře zapadly do celkového vyznění vaší domácnosti.

 

Vybírat můžete z mnoha produktů

Pokud jde o materiály, dají se interiérové posuvné dveře pořídit hned v několika verzích. Běžně jsou k dostání ze dřeva, laminátu, případně i v dalších variantách, jež jsou totožné s klasickými křídlovými dveřmi. Pokud chcete nějak zvýraznit jejich vzhled, je dokonce možné zvolit model se skleněnou výplní. Je vhodná třeba do bytů, které jsou tmavé a je zapotřebí zejména do prostoru chodby dostat více přirozeného světla. V dalších případech pak působí velmi pěkně posuvné dveře se zrcadlem. Oceníte je třeba v ložnici, případně přímo k oddělení šatníku, je-li jako samostatná místnost k dispozici ve vašem bytě či rodinném domě.

 

Určitě vás zajímá, jak je to s cenami.

Je logické, že dražší variantu představují posuvné dveře do stavebního pouzdra, neboť je zde nutné provádět stavební úpravy přímo do zdi. Ne vždy je to možné, proto se před pořízením tohoto typu dveří raději poraďte s odborníky. Zjistíte tak, zda pro vás nebude vhodnější varianta posuvných dveří na stěnu, kdy stačí namontovat kolejnici, což není tak pracné. Samotné dveře Erkado pak nejsou nijak výrazně dražší nežli běžné křídlové modely.

 

Zpracovala: Silvie Dluhošová


 


Hodnocení článku

Hodnotili 2 čtenáři průměrem 5 bodů z pěti


Čtěte také:

A teď zírej, Babico! 
Co takhle postavit si letos zahradní domek? 
Historické štrůdlování 
Ledová královna Kristina 
Multiocas 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.

> >|
> >|

Sobotní příloha

Poslední vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist