Optimální uspořádání koupelny: S důrazem na funkčnost a design

Jednou z nejfrekventovanějších místností celého interiéru je bezesporu koupelna. Obvykle tady trávíme pouze krátkou dobu, nicméně s železnou pravidelností zde vykonáváme každodenní hygienu. Proto by koupelna měla být uspořádaná maximálně funkčně, abychom tu měli ukryté veškeré potřebné předměty. Zároveň musí poskytovat komfort a v neposlední řadě nelze zapomenout ani na neotřelý design. Podívejme se tedy na některé aspekty, jež je třeba brát při zařizování koupelny v potaz.

Zařizovací předměty v hlavní roli

V první řadě budete řešit především barevné ladění koupelny, obklady a především zařizovací předměty. Jasno byste měli mít v tom, jestli se vám do této místnosti vejdou jak vana, tak i sprchový kout. Někdy není od věci spíše ušetřit prostor a mít jenom sprchový kout. Věřte, nebo ne, spíše budete volit rychlou sprchu než delší koupel. Navíc může sprchový box disponovat spoustou zajímavých funkcí. A co toaleta? Pokud máte dostatek místa v interiéru, nutně být v koupelně nemusí. 

 

24648NzA.jpg

 

Dostatek úložného prostoru

Ač se to možná nezdá, právě v koupelně je zapotřebí ukrýt spousty užitečných věcí. Hlavně k tomuto účelu slouží koupelnový nábytek. Již dávno se nejedná o ne příliš vzhledné skříně, které by byly pouze funkčními prvky. Naopak správná je volba designově povedené skříňky pod umývadlo anebo menší nenápadné komody na nožkách. Ta si ale většinou najde místo jen v prostornějších koupelnách. Mnohem úspornější jsou závěsné skříňky v rozích místnosti. 

 

24647Yzc.jpg

 

Nemějte strach z inspirace!

Mnozí lidé si zakládají na tom, že si celý interiér domu včetně koupelny zařídí sami dle svých představ. Vždy ale veškeré komponenty nemusí dokonale ladit, a tak není od věci vyhledat si zajímavé inspirace, a to klidně online. Výbornou volbou je Facebook Nábytek Elegance.

 

Právě tady najdete spousty zajímavých již realizovaných provedení moderních koupelen.

 

Zpracovala: Silvie Dluhošová 

 


Hodnocení článku

Hodnotili 3 čtenáři průměrem 2.33 bodů z pěti


Čtěte také:

Holky, povaříme? Luxusní roláda, kterou zmákne každý 
Kopřivové noky s omáčkou z pečených paprik 
MONTERO a sličná blondýna 
Odpočiňte si při hraní oddechových online her 
SOUTĚŽ: Mistr beránek 2012 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.

> >|
> >|

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist