Naložíme, dovezeme!

Patřím k ženám, které zkrátka baví nakupovat. A nejenom oblečení, šminky a vůbec dělání si radosti za těžce vydřené peníze. Mě baví nakupovat i jídlo. Jenomže vocaď pocaď. Zatímco vědci v Kejmbridži mají obavy, že nám evoluce prodlužuje palec pro naše věčné esemeskování, ženě rodu homo domesticus se bez povšimnutí vědecké obce povážlivě prodloužily ruce.  

15775NGI.png

 

Již dávno proto nekupuji balené vody nebo mléko po kartonech.

 

Žíznivcům holt musí stačit t voda kohoutková a mléko nosím po jednom či po dvou lahvích. Protože nohy se mi ještě neošoupaly. Zato ruce mám vytahané až ke kolenům.

 

Poslední ranou bylo, když jsem chystala svatomartinské hody.

 

Husí hovádko vážilo bratru pět kilo. Bohužel jsem ho zakoupila ve stavu, kdy již nebylo schopno samostatné chůze, a proto se neslo v náručí. S ním ještě tuhle kilo mouky na knedlíky, brambory na bramborové, bílé zelí, červené zelí, víno, dětem nealko…..

 

Když jsme sebou já a husa praštily doma na gauč, měla jsem odřené konečky prstů od chodníku, jak jsem tahala ruce za sebou. A to nemluvím o jejich divné modré barvě, jako památce na škrtidlo ucha od igelitky.

 

Blížící se svátky daleko větší a náročnější mou vidinu nijak nezlepšují.

 

Nehledě na to, že určitě někde dají do akce americkou limonádu. I když je schopna prožrat do vnitřností díru, manžel ji miluje a určitě bude chtít na ježíška několik lahví ulovit do domácích zásob.

 

Manžel je prozatím rád, že unese sám sebe a přísné oko tchyně mi patrně nedovolí zapřáhnout její vnoučata do žebřiňáčku, aby si chléb svůj vezdejší zasloužila potem coby spřežení. A tak jsem podlehla spamům místního supermarketu a objednala si dovoz nákupu domů.

 

Rozdíl mezi pracující matkou a brigádníkem Tesca je, že oba sice děláme od nevidím do nevidím, ale chlapec ze supermarketu je hnán vidinou sic mizerné ale mzdy, zatímco matka dře pod bičem zákona na ochranu dítěte.

 

Tedy většinou tomu říkáme mateřská láska a maskujeme tím stín naděje, že z toho chuligána s plastovou pistolkou a rukávem od rajské vychováme naší pílí raketového inženýra nebo alespoň slušného člověka. 

 

A výživou to začíná.

 

Sedla jsem tedy k počítači na vahách, zda chci doplnit domácí spižírnu, nebo se zkrátka popást pohledem na chudáka, který ten nákup potáhne.

 

„Tu máš kartáč minerálky nebo radši dva a ještě mléko pro kočky. Hele, mouka, nejsem troškař. Vánoce buší na vrata, hodíme tam ještě cukr…“ naklikávala jsem si virtuální košíček.

 

Pravda, systém mne poněkud opotil, protože trvanlivé mléko jsem nemohla zprvu najít. Je to nápoj, i když kvalitou bych ho zařadila do oddělení drogerie. Jenomže nebylo ani v sekci domácnost a Vánoce. Co mě fakt nenapadlo, že ho najdu v čerstvém zboží.

 

Nu, třeba ho pro mě resuscitovali.

 

Ovoci jsem se pro jistotu vyhnula úplně. Obrázky na monitoru vypadaly sice lákavě, ale vím, jak vypadá realita. To by museli dávat k nákupu ještě živou vodu. Litr na kilo.

 

Jsou ale i jiné věci, které dokáží zpříjemnit krátké podzimní dny a znepříjemnit nakupování. Například lahve s vínem. A že nás bude o víkendu tlupa, neskončila jsem u jednoho. 

 

„A včil hyjó.“

 

Pošťák zvoní dvakrát. Kurýr jednou. Zato včas. Zřejmě není před desátou večer tak vytížen. Otevřela jsem dveře a užívala si svůj sen.

 

15773Y2U.jpg

 

Jů, na tom monitoru to vůbec nevypadalo, že je toho tolik.

 

Fakt jsem nakonec vzala tolik minerálek? A vína? Hmmmm. Představovala jsem si, jak to někdo musel nanosit do auta, a dívala se, jak běhá sem a tam a nosí můj nákup a tašky se mu zařezávají do rukou.

 

Nikdy jsem nebyla na peepshow, ale představuji si to nějak takhle.

 

Mám z toho dobrý pocit. Dlouho jsem se dívala za odjíždějícím autem. Myslím, že se nám oběma ulevilo. Až bude zase v akci cocacolový čistič vnitřností v dvoulitrovém balení, objednám muži klidně celý barel.

 

15774MzF.jpg

 

Už zase mne baví nakupovat.

 

ToraToraTora


9373OTY.jpg


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 13 čtenářů průměrem 5 bodů z pěti


Čtěte také:

Což takhle… salát od Lesandy 
Historické štrůdlování 
Sýrové trubičky se slaninou 
Tři tipy na optimální umístění koupelnových skříněk 
Zdravé a pohodlné sezení 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 18.11.2014 14:31
 

TTTčková, úúúžasný! Úplně si Tě představuji u dveří, jak otevíráš poslíčkovi obtěžkanému Tvým nákupem! Na velký sváteční nákup bezva tip.

Teď si představuji, jak budu na vánoce na horách, všude záplavy sněhu a já si objednám velký nákup. Hele, vozí to i sněžným skútrem? My chodím 3km pěšky s batohem! Pokud ano a za 60,-- Kč, tak mě napadají neskutečná "zvěrstva"ChampagneBudu to muset nastudovat!!!

 
Avatar
post Zaslal: 14.11.2014 17:17
 

toro mne z tebe klepne ROFL rozehnalas mi chmury minimalne do pulnoci ;). nadherny psani, mas to od boha!! (ale to se zas opakuju) Writer

 
Avatar
post Zaslal: 14.11.2014 12:17
 

Náhodou, Vánoce mohou přijít. Ačkoliv jsem objednala několik kilogramů mouky, cukru, několik litrů mléka a minerálek, chlapec to čapnul do náručí a vyběhl s tím do našich zatočených schodů v domě bez výtahu jak srnka až  do patra a ještě se u toho usmíval.

Ráno jsem dětem uvařila kakao a poprvé jsem nebyla naštvaná, že zase někdo vypil mléko, že budu muset dokoupit:)

 
Avatar
post Zaslal: 14.11.2014 11:14
 

Vypada to, ze si ve svem prispevku odporuji, ale ne.

Vim, jak to na vanoce chodi :).

 
post Zaslal: 14.11.2014 10:58
 

Laughing Super Toro. Já to taky jednou zkusila tady. Když tatka ještě potřeboval, aby tu někdo byl nepřetržitě a nedalo se ani dojet na koupit, když jsem tu byla sama.

 

Bylo to dobrý. Připlatila jsem 60,- korun, což zase nebylo tak hrůzný.

 
Avatar
post Zaslal: 14.11.2014 10:51
 

Vyborne cteni na procviceni brisnich svalu, diky ROFL.

Tedka mas sanci, ze se ti ruce vrati zpet do puvodni delky :).

No, ale ne na dlouho, vanoce jsou za dvermi...

 

 

Sobotní příloha

Poslední vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist