Nákup obývací stěny: Minimalismus vs. klasika

Každý obývací pokoj je bez nábytku v podstatě prázdný a vypadá, jako by v něm ani nikdo nebydlel. Jeho základem je určitě krásná prostorná sedací souprava. Podceňovat ale nelze ani nákup ostatního nábytku. Tím nejdůležitějším je bezesporu obývací stěna. V současnosti se nejčastěji pořizují dva typy, a to buď v minimalistickém, anebo klasickém provedení. Na obojí se zaměříme. Stejně tak poukážeme i na další aspekty volby nové obývací stěny a doporučíme i eshop, v němž si pohodlně vyberete.

Klasické velké obývací stěny

Jestliže máte rádi, když je v obývacím pokoji pořádný nábytek, vsaďte na klasickou velkou obývací stěnu. K dispozici jsou modely, které obsahují v podstatě jak standardní skříně s dvířky, tak i nejrůznější police, prosklené vitríny i místo pro televizi, satelit a jinou techniku. Velkou výhodou takovéhoto kompletu je bezesporu fakt, že si sem můžete dát všechno, co potřebujete. Úložného místa budete mít více než dost. Pravda je ale taková, že obývací stěna, jejíž součástí jsou skleněné vitríny, už dávno není příliš v módě.

 

Málo někdy znamená hodně

Když se mnozí podívají na minimalistické pojetí, často je napadne jedna důležitá otázka. Kde bude televize? Odpověď je ovšem nasnadě. Dnes je na trhu tolik zajímavých stojanů a držáků, že není problém ukotvit ji do zdi, případně do stojanu vedoucího z podlahy. Ostatní skříně mohou být také bez problémů přichyceny ke stěně. V každém případě se ale jedná pouze o pár malých skříněk, jež k sobě a k výmalbě dokonale ladí. 

 

24871NzI.jpg

 

Co vše brát při nákupu v potaz?

Hodně důležitá je samozřejmě cena. Na trhu existují levné obývací stěny v zajímavých dekorech. Většinou jsou vyrobeny z dřevotřísky. Volit lze ale klidně i masiv, za nějž si připlatíte.

 

24872ZDV.jpg

 

Určitě stojí za to soustředit se i na kvalitu kování a v neposlední řadě na další materiály, jež mohou být součástí skříněk. Jednat se může nejčastěji o sklo, plast či hliník. A kde mají velký výběr takovýchto obývákových stěn? Přece v eshopu Dona-shop.cz.

 

Zpracovala: Silvie Dluhošová


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 6 čtenářů průměrem 2 bodů z pěti


Čtěte také:

Bramborové muffiny s medvědím česnekem a cizrnovým dipem 
Hrnečku za 18 000 VAŘ! 
KOMERČNÍ TIP: Pořizujeme žaluzie. Na koho se obrátit? 
Montero: Ségra! Tohle je jiná káva, než larisa přes pelest! 
Ozdobte si dort modelovací čokoládou 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.

> >|
> >|

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist