Moje první malování

SOBOTNÍ PŘÍLOHA

Zdálo se mi to jako jednoduchá věc. Koupím barvu, a pokud budu trochu šikovná, vymaluji svůj nájemní pokojík sama. Ušetřím.  Vždyť váleček do barvy umí namočit každý… Prodavač v obchodě na mě neměl moc času, a tak jsem rychle nakoupila  a zmizela z prodejny, abych neobtěžovala.  

Neděli jsem mínila strávit malováním.

 

Jako první jsem doma zjistila, že je barva mírně zašedlá a váleček fasádní. Nevadí, udělám z nouze ctnost. Dám tomu barevný nádech a budu se tvářit, že šmrdlám fasádu.

 

Běžela jsem tedy zpět a koupila malou tónovací barvičku a i váleček jsem nakonec, díky schopnosti číst, pořídila správný.

 

Prodavač byl nadále plně zaměstnán telefonováním.

 

314NmI.jpg

 

Oděna do trenýrek po expříteli, jsem začla. Odspoda. Výsledek opět nebyl takový, jaký jsem si představovala, ale šlo to. Občas někde máznuto vedle, ale to se skryje. „Až to zaschne, bude to lepší“, uklidnila jsem sama sebe a jala se postupovat ke stropu.

 

Záhy mi došlo, že se židlí na posteli, balancujíc v ohromné výšce jednoho metru, prostě nic nenamaluju. Spíš jsem aspirovala na zmalování sebe sama pádem k zemi. „Vrať se k plotně“, znělo mi v levém uchu. Není to taková legrace, jak jsem si myslela.  

 

„Potřebuju chlapa“, zhodnotila jsem a běžela pro souseda.

 

Vyrušila jsem ho od vysílání nedělní partie. Byl přímo nadšený. Vysvětlil mi, že zítra by to šlo a odeslal mě s instrukcemi opět nakupovat.

Přepadla mě myšlenka, jestli by nebylo lepší pozvat si prostě malíře. I soused si na tuty řekne o peníze. Zvláště pak tenhle, kterého podezírám, že by souhlasil s hloubkovým vrtem do kolene, kdyby za to byl pětník.

 

Ale poslechla jsem.

 

Rozhodně a akčně, jsem vtrhla tentokrát do jiné prodejny, protože tamten hoch byl rozhodnut strhat mobilního operátora. Ráda zmíním, že jsem napodruhé zavítala do barev v Praze 3, Na Chmelnici.

 

Přivítal mě sympatický prodavač, který oplýval trpělivostí a ochotou. Nejspíš si myslel, že jsem z České obchodní inspekce.

 

„Potřebujete zakrývací folie, kterou přikryjete nábytek, maskovací pásky, sádru nebo tmel , váleček popřípadě teleskopickou tyč a štěteček. Dobrá je i penetrace, která sjednocuje různorodost podkladu..Dále barvu.

Doporučuji Primalex Plus. Je to interiérový nátěr s vysokou kryvostí a otěruvzdorností. Pokud byste chtěla barvu namíchat, vyberete si ze vzorníku barev. Já zadám číslo odstínu do počítače a vyberu tu správnou bázi. Stroj do báze prostě vstříkne pigmenty. Čím je barva sytější, tím je dražší..“. Z rozpočtu dostala moje peněženka smrtelnou křeč.

 

Rozloučila jsem se s milým prodavačem a koupila jsem si alespoň řezák na koberce.

Sedla jsem si do parku s řezákem v ruce a odevzdaně vytočila číslo na malíře, které mi poskytla laskavá slečna na informacích, za polovinu mého kreditu. Za druhou polovinu mi všechno vysvětlil onen malíř a ujistil mě, že já naprosto nic nemusím.

 

Malíř nakoupí vše co je potřeba, olepí celou místnost, zakryje díry a nerovnosti ve zdi, vyspraví omlácené rohy, napenetruje, vymaluje a uklidí po sobě.  „Už Tě nechci, sousede!“

 

Vymaloval přesně podle mojí představy. Pokud bych chtěla modrou zeď s červenými kytičkami a na to jelena v říji životní velikosti, neměl by problém. Uklidil i ten binec po mě.

 

Naúčtoval si i s materiálem 2000,-. Kdybych tam před tím nepatlala tu fialkovou, bylo by to levnější.

 

Pavla


pavla pánková vizitka


Hodnocení článku

Hodnotilo 9 čtenářů průměrem 4.44 bodů z pěti


Čtěte také:

Čokoládový květ 
Hrušky s rozpečeným sýrem coulommiers a brusinkovou omáčkou 
Neexistuje! A co když tu je? 
Novou sedací soupravu do bytu vybírejte pečlivě a s rozvahou 
Vánoční TIP – Pro piplaly a systematiky 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

snad bych měla své autoplácání přiškrtit. sem nečekala, že si to přečtete Laughing

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

se probudila, tak vám už nestihnu popsat naše první malování bytu s manželem, tehdy studentem MFF. (Mnohým jsem naznačila již uvedením studijního oboru!)

A první malování bytu s dcerou, když manžel nebyl úmyslně doma, protože na naše nápady neměl náladu.  

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

Ale Já teď aktuálně maluju, vše vím, vše znám a nikde nemám "židy" Barevné odstíny jsem nechala namíchat, folii přikúpila, lišty olepila, barvu zředila, atd atd. řekněme, že jsem prostě dobrá Kiss Ráda bych napsala vtipné historky, leč nejsou. Jediné, co mohu zopakovat, plácám se po rameni a chválím. Hehe.

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17

Odpověď na příspěvek #955
Uživatel: mandzarik

Ale Já teď aktuálně maluju, vše vím, vše znám a nikde...
 

Plácám tě též. Ty už se tím můžeš v nouzi živitWink

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

Mandží...mám hmyzí dilema...brouk Pytlík nebo Ferda Mravenec? Tongue out :))

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17

Odpověď na příspěvek #961
Uživatel: ToraToraTora

Mandží...mám hmyzí dilema...brouk Pytlík nebo Ferda Mravenec?  :))
 

Samozřejmě Mandží Ferda, Jura boruk Pytlík. A pka nemaj být škodné škodné :-))

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

Chtěla jsem vymalovat pouze na bílo, páskami olepila podlahové lišty, fólií zakryla nábytek a většinu sebe samé, štětce různých velikostí připravené, teorie nastudovaná, otevřela 6-tilitrový kyblík s barvou a zaťukala na ztvrdlý povrch, zněl dutě e nevypadal bíle. Pochopila jsem, že malovat mi není souzené, tak jsem nakoupila rámečky a rozvěsila obrazy a fotky. P.

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

Kozlík šikulaLaughing

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

jsem "vyrobila" tak atypické dveře, tedy nátěr, že půjdeme kupovat šoupací....

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

Ja mam taky malovani cerstve za sebou, a jeste 2 steny pred sebou. Zatim to vypada obyvatelne, vsak to nemusi byt vymalovane jako Sixtinska kaple.

 
post Zaslal: 29.08.2011 09:17

Odpověď na příspěvek #955
Uživatel: mandzarik

Ale Já teď aktuálně maluju, vše vím, vše znám a nikde...
 

Klobouk dolů!!!!!!

 
post Zaslal: 29.08.2011 09:17

Odpověď na příspěvek #966
Uživatel: petorio

Chtěla jsem vymalovat pouze na bílo, páskami olepila podlahové...
 

Ty obrázky mě napadly také..Na ty "skryté vady"..Laughing

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

O malování... když jsem malovala poprvé, zjistila jsem, že je domeček větší než jsem si myslela. Trvalo mi celých 5 dnů, než všechny stěny dostaly nový kabátek. Dalších 5 dnů jsem uklízela a ještě déle jsem se vzpamatovávala z fyzického výkonu. Wink

Sama zaflákaná od různých barev jsem byla několik dní následujících. Zjistila jsem, že barvy namíchané přes computer nelze změnit, bohužel. Taky mi daly zabrat nesprávné štětce, kterými jsem "zarovnávala" stěny, malovala linky... vážně jsem přemýšlela o vlnovkách, které by napravily mé nedostatky. :((

A vrchol prvního malování? Můj milovaný syn zřejmě nezvládal výpary sušících se barev a hodil šavličku na úplně čistou vymalovanou stěnu. Sealed

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist