Moderní botník: Nedoceněný kus nábytku ve vaší předsíni

Uvažujete o vybavení vaší předsíně a nevíte, co všechno by měla pojímat? Tak to jste na správném místě, protože v následujících řádcích se budeme zabývat výběrem botníku. Proč zrovna tohoto kusu nábytku? Jen si vzpomeňte, kolik párů bot máte a při jakých různých příležitostech je měníte! Minimálně 6 jich bude. I proto se vyplatí botník pořídit. Jakou bude mít podobu a podle čeho jej vybírat? To vše se dozvíte.

Otevřené nebo uzavřené botníky?

V první řadě se vyplatí myslet na to, jestli bude váš botník uzavřený, anebo naopak otevřený. Rozhodnete-li se pro prvně jmenovanou variantu, musíte nutně počítat s tím, že pach jdoucí z bot budete mít všude okolo v celé místnosti. Obuv ale dokonale větrá, což je na druhou stranu žádoucí. Přesto se ovšem vyplatí spíše klasická malá skříňka, v níž budou boty uloženy dle potřeby. Jednoduše se zavře, a eliminujete tak jakékoli případné pachy.

 

23967OWM.jpg

Tisíc a jedna podoba

Velmi důležitými faktory jsou i vzhled a funkčnost botníku. Hodně často se do předsíně volí vestavné skříně mající část, jež slouží právě na odkládání obuvi. Toto řešení je praktické, nicméně poměrně hodně nákladné. Výbornou volbou jsou malé sedací botníky, které využijete jednak pro uskladnění obuvi a jednak také jako místo pro sezení. Když se obouváte, určitě vám přijde sedací botník vhod.

 

 

23968Mzk.jpg

 

Na kvalitě materiálu záleží

Soustřeďte se při výběru také na kvalitu materiálu. Konstrukce musí být maximálně pevná. Výbornou volbou je především masiv. Chcete-li ušetřit, bohatě postačí i dřevotříska. Podívejte se na provedení spojů a na to, zdali není korpus pouze slepen. Nezapomínejte ani na kování. Panty musí něco vydržet a madla dobře vypadat.

 

23969YTU.jpg

 

V internetovém obchodě Dona-shop.cz si určitě vyberete model dle svých představ. K dispozici je jich zde spousta v mnohých barevných a tvarových variacích.

 

Zpracovala:

Silvie Dluhošová 


Hodnocení článku

Hodnotili 4 čtenáři průměrem 1 bodů z pěti


Čtěte také:

Karamelové pralinky 
MONTERO: Šťastná kancelářská krysa 
Plněné švestky ve slaninovém kabátku 
Slídící gel! Může vyslídit i vás? 
Zdravé a pohodlné sezení 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.

> >|
> >|

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist