Logické hry pobaví a zároveň procvičí mozkové závity

Ačkoliv jsou webové hry nejčastěji využívány jako šikovný nástroj pro rychlé odreagování, některé se nebojí ani vyšších cílů. Velmi populární jsou i hry logické, které kombinují zábavu i smysluplné trénování myšlení, představivosti a někdy i prostorového vidění. 

Jednu z nejoblíbenějších a nejlepších online logických her z portálu Raketka.cz jsme podrobili přísnému testování. Budete z Fire Boy and Water Girl tak nadšení, jako my?

 

Fire Boy and Water Girl

 

Abychom byli přesnější, Fire Boy and Water Girl je rovnou série úspěšných online flashovek. Ve všech je zachován základní princip, ale postupně se mění prostředí a přibývají tak nové prvky hratelnosti. My jsme se podrobněji zaměřili hlavně na Fire Boy and Water Girl 3: The Ice Temple.

 

Ten se odehrává, jak už vyplývá z podtitulu, v ledovém chrámu.

 

9507NTU.jpg

 

Ve hře máte na starosti rovnou dva charaktery najednou. Ohnivého chlapce a vodní dívku. Liší se od sebe tak, jak se jen mohou dva protikladné živly lišit. Chlapec nesnáší dotyk s vodou, dokonce do té míry, že se okamžitě vypaří. Totéž platí pro dívku a oheň. Další rozdíl poznáte na ledových plochách, které jsou buď bílé, nebo šedivé (ty znamenají, že jde vodu z nich zpátky roztavit pomocí ohnivého paprsku) – chlapec se po nich nedokáže pohybovat vzhůru, protože mu to moc klouže.

 

Jenže to by na pořádnou logickou hru nestačilo – všude po úrovních se nacházejí páčky, posuvné plošiny, zrcadla (na odrážení ledových, nebo ohnivých paprsků) a vůbec všelijaké mechanismy, které hru zpestřují a dodávají větší variabilitu a také obtížnost.

 

9508NWE.jpg

 

Pro jednoho i dva hráče

 

Mezi charaktery nemusíte přepínat, ba naopak, hra je připravená pro spolupráci dvou hráčů. Jeden ovládá přes šipky, druhý přes klávesy W,A,S a D. Nic víc není potřeba a právě při hraní s parťákem se budete bavit úplně nejvíc. Přesto si celý zážitek vychutnáte bez problémů i o samotě, protože vás nic nenutí ovládat oba charaktery najednou.

 

Na závěr musíme ještě zmínit grafickou stránku hry, která je nejen na online logické hry naprosto perfektní. Ačkoliv může vypadat jednoduše, v pohybu vynikne plynulost obrazu a ovládání, což se rozhodně nedá říct jen tak o nějaké flashovce. Fire Boy and Water Girl, a to všechny díly, bychom bez váhání doporučili každému, kdo má chuť na trochu té inteligentní a smysluplné zábavy u počítače.

 

Pavel Kříž

Net income CZ s.r.o


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 7 čtenářů průměrem 3.86 bodů z pěti


Čtěte také:

Karamelové vrtulky ke zdobení zákusků 
Loučím se s Tebou, Dome. Nestyda. 
Prázdniny s hryzcem 
Sešit – VAŘENÍ – 8.C 
Slídící gel! Může vyslídit i vás? 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.

> >|
> >|

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist