Ledová královna Kristina

Kdyby se Alenka neztratila tenkrát v říši za zrcadlem, mohla klidně bloudit po mém mrazáku. A bloudila by tam dodnes. Úplně to vidím, byl by to úspěšný seriál, možná telenovela a běželo by to déle než Dallas.

 

Pokaždé, když něco v jeho útrobách hledám, a samozřejmě nemohu najít…respektive nedokážu identifikovat, přísahám, že je to naposledy. Že příště už jistojistě všechno pečlivě popíšu, uložím a pak budu jen mlsně vybírat. Pak vždy stojím nad linkou, kde mám vyrovnané a pečlivě zabalené všechno to, co se chystám do mrazáku uložit, než si řeknu: „Tohle přeci pozná každej kretén, to se nemusí popisovat.“

 

A pak to hodím spokojeně do mrazáku, abych po půl roce opět marně šmátrala.

 

Jasně že borůvkami nebo jahodami nikoho nezmatu. Ani sebe. Nejhorší je maso. Po pár měsících hibernace v třeskutém mrazu netuším, jestli to, na co se dívám je krůtí prso nebo synovo zesnulé morče a čekáme, až se najde lék na jeho stáří. Já bych ho tam nedala, ale dětská láska k domácím mazlíkům je bezbřehá a mrazák nezamykatelný.

 

Jeden nikdy neví.

 

Za tímto účelem čas od času uložím do mrazivé náruče nějaký kuchařský pokus. Jako nedávno těsto na dýňové noky. Nevím, kde se to „zmrclo“, ale netroufla jsem si to ani dovařit natož položit na stůl. Tři hodiny práce a vypadalo to jako ropák. Ne. Jako něco, co zbylo z ropáka. Doufám, že vědci přestanou vymýšlet co s rakovinou a jestli je život na marsu a vyřeší tuhle záhadu. Do té doby „to“ bude odpočívat mezi ojíněnými jahodami a ostružinami…a cuketovými bramboráky.

To je stejný příběh, jen výsledek je placatý. 

 

Prostřední šuplík, pravá strana.

 

Tato expozice byla vyhrazena tekutým pokusům. Ty mají největší šanci na reinkarnaci. Netroufla jsem si je pojmenovat natož popsat. Jejich výhoda spočívá v tom, že mohou být omáčkami stejně dobře jako polévkami. Když si vzpomenu, na co jsem myslela, když jsem je vařila, nebo jestli do toho spadlo alespoň nějaké maso, mohla bych manželovi říct třeba, že jsem mu připravila žrádlo pro kočku, až budu na dovolené. Obávám se, že bych z té nebohé šelmičky udělala vegetariána, nebo další mumii, která čeká na svůj lék v mrazáku.

 

26624MGY.jpg

 

Naposledy jsem tam našla dokonce cédéčko. Pravda, to byl jen projev mé roztržitosti. Leželo ovšem na podivném balíčku, ze kterého se posléze vyklubala pláštěnka se sušenkami ze školního výletu. Krém v nich trochu povolil a začaly se patlat. Pláštěnka pak byla jediný igelit po ruce a sušenkám poskytla nutný azyl bez ohledu na déšť a naléhání učitelky.

 

Zbytek jsem si tak nějak domyslela.

 

Má roztržitost a dětská bezprostřednost proměnila mrazák v kolbiště našich neřestí. Čokoládová koleda schovaná před bratrem a zapomenutá v přetlaku jiných velikonočních sladkostí. Krém na obličej, který slibuje mládí až za hrob, jsem schovala pod maso, protože nemám odvahu to mazat na žádnou část svého těla a doufám, že v mrazu vydrží tak dlouho, abych byla dost stará a zoufalá, že bych ho chtěla použít. Asi dvacet litrů jahodových dření, protože sice studí, ale díky nim zahřeje vzpomínka na léto….hned po tom, co přestane brnět půlka hlavy, když si dáte příliš velké sousto. 

 

Podivných věcí bych tam našla ještě dost.

 

26623OGQ.jpeg

 

Francouzky radí do mrazáku ukládat kašmírové svetry, aby si na nich nepochutnalo žádné jiné zvířátko. Kašmírové svetry mám dva, ale také hladovou rodinu, které bych těžko vysvětlovala, že ta kuřecí stehna jsem musela dát kočce, protože svetřík se musí na sezónu pořádně vyspinkat.

 

Mráz nemám ráda a zřejmě přenáším svou averzi i na tento kuchyňský spotřebič.

 

Pokud mám nějaké slabé stránky, tak je poznáte pohledem do mého mrazáku. Rozklíčujete je hned, jak poznáte, co se tam ukrývá……

 

Jé, já to zase nepopsala. Tak nic, máte smůlu. cool

 

ToraToraTora


9373OTY.jpg


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 10 čtenářů průměrem 4.6 bodů z pěti


Čtěte také:

Čokoládovo-pomerančové kuličky 
Divadelní koláčky 
Karotková polévka s kokosovým mlékem 
Optimální uspořádání koupelny: S důrazem na funkčnost a design 
Pět tipů, jak si za pár korun zútulnit byt 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
#215479
Já si balíčky v mrazáku popisuji.

átéčko
Zaslat zprávu
Přidat do přátel
post Zaslal: 20.07.2018 20:19
 

Černou fixkou a bez zkratek. Manže ale ne. Já dávám do sáčku, zauzluji a dám ještě do jednoho zavíracího sáčku. manžel ne. Já nesnáším tu změť s námrazou. naštěstí už nedáváme maso a ovoce do stejného šuplíku, ale stejně. Manžel dá zmrazit rybíž, který já pak musím obírat od ledové tříště. A protože nechci nic vyhazovat, tak obírám a mrznou mi ruce. 

A masa? Nesnáším rozmrazované staré maso!

 

 
Avatar
post Zaslal: 20.07.2018 08:04
 

Ja tu hned po ranu ucurkavam smíchy,  fakt .. To proste hnedka nakopne den :-) to je taaaaak pravdivý a jsem rada ,ze v tom nejsem sama :-)

 
post Zaslal: 19.07.2018 14:52
 

Ivo Šmoldas o mrazácích:

http://www.masa.zlykluk.cz/clanek/vtipny/vsechnoparty-neco-pro-zasmani_403

Potom taky mrazák je dobrá věc. Moje žena ukládá do mrazáku ta mrtvá zvířátka způsobem zvláště zavrženíhodným, musím říct. A to tak, že to tam prostě naháže, ty pytlíky s tím masiskem. A oni se tam tak nějak prolnou. A jakmile to zatvrdne, tak prostě už nemůžete vyndat to, co potřebujete. Ale to, co jde. Protože to vypadá jako hlavolam. Co jde vylomit, to se vylomí. A teď ještě, protože žena to chce mít vždycky rychle za sebou, to ukládání, tak to nepopisuje. A vzhledem k tomu, že působením času, vlhkosti a častého otvírání dveří do mrazáku, se ty věci tam obalí tou námrazou, tak nikdo nepozná co to je. Takže z toho vyplývá, že my prostě připravujeme samé překvapivé krmě. Nevíme, co bude. Takže žena třeba prohlásí, že bude dělat svíčkovou. Vytáhne jakousi hroudu večer, aby to přes noc nějak roztálo. A bác ho, ráno se tam povaluje bůček.

 
post Zaslal: 19.07.2018 14:09
 

Normálně jsem při čtení myslela,že jsi byla u nás v mrazáku.Vypadá to v něm totiž úplně stejněCool

 
Avatar
post Zaslal: 19.07.2018 11:30
 

Miláčku? Co bude dnes k večeři?

Překvapení

Ne, vážně, cö to bude, na co se mám těšit?

Velké překvapení.

Ty jsi tajemná, Bude maso?

Překvapení!

Ty jsi nervní a já se těšil na romantickou večeři.

Když říkám překvapení, tak myslím překvapení. pro nás pro oba. Až to rozmrzne, asi budem zírat a doufej, že to není ta švédská utěrka, co od února hledám. 

 

 
post Zaslal: 19.07.2018 09:10

Odpověď na příspěvek #215470
Uživatel: Jutka

Tak tohle mě zase dostalo!    
 

Mě taky a znám to. Začala jsem maso v mrazáku popisovat. Problém je, že ty popisky pak nejsou už vidět. ROFL

 
post Zaslal: 19.07.2018 08:28
 

Tak tohle mě zase dostalo! Smile SmileSmile

 

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist