Kvalitní PC programy pro každou ženu

Pokud tento článek někdo zlomyslně nevytiskne, můžeme s naprostou jistotou prohlásit, že počítač i internet běžně používáte. Máte však na svém PC všechny základní programy, které vám umožní ho využívat naplno? 

Připravili jsme pro vás čtyři takové, které si můžete zcela zdarma stáhnout z download portálu MujSoubor.cz.

 

Skype

 

Ať už jde o textovou komunikaci, telefonování, nebo dokonce videohovory, Skype na internetu vládne. Stačí vám mikrofon a webkamera, abyste už za sebedelší telefonáty s rodinou a přáteli nezaplatily ani korunu.

 

Ačkoliv je na internetu plno podobných programů, Skype je nepřekonatelný kvůli velkému počtu uživatelů, což znamená, že ve vašem okolí ho určitě má několik dalších lidí a další se verbují velmi snadno, protože program má jednoduché ovládání a je plně v češtině.

 

9443MzN.jpg

 

aTube Catcher

 

Youtube je úžasná, leč bohužel nevyzpytatelná služba. Vaše oblíbená videa z tohoto serveru mohou zmizet ze dne na den a mimo dosah internetu se na ně také nepodíváte. Univerzálním řešením všech problémů je do češtiny přeložený aTube Catcher.

 

Ten umožňuje snadné stahování videí z YouTube do vašeho počítače. Stačí vybrat požadované video, zkopírovat jeho adresu do řádku pro URL a začít stahovat. Výsledkem bude videosoubor ve vašem počítači, se kterým už můžete naložit podle své potřeby.

 

 

9444ZTE.jpg

 

 

Picasa

Editory fotografií mívají tu nevýhodu, že jsou hodně složité. Ne tak u Picasy, která je stvořená hlavně pro co nejrychlejší základní úpravu fotek a obrázku.

 

Ty v Picasa jednoduše oříznete, trochu napravíte barvy a automaticky odstraníte nepříjemný efekt červených očí. Úprava fotky tak bude záležitostí pár vteřin.

 

9445ZTc.jpg

 

 

OpenOffice

Textový editor je nepostradatelnou součástí každého počítače. Primitivní Poznámkový blok se ale nehodí na všechno a Word je součástí poměrně drahého balíku MS Office.

 

Řešením je OpenOffice, který zvládne vše, co drahý Word, ale používat ho můžete úplně zdarma. Čeština a možnost otevřít dokumenty psané v konkurenčním Wordu jsou samozřejmostí.

 

 

9446ZTR.jpg

 

 

Pavel Kříž

Net income CZ s.r.o


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 6 čtenářů průměrem 5 bodů z pěti


Čtěte také:

Což takhle… salát od Lesandy 
Klávesnice: Černou, nebo bílou? 
Mobilní klimatizace má dnes samé výhody 
Ořechy na všechny způsoby 
Pampeliškový med s citrusy 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 22.04.2013 18:24
 

Všechny programy znám. Ale ten atube Catcher jsem neznala. To je dobrý.

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist