Jak na kvalitní spánek? Základem je správná postel

Chcete se každý den probudit plní síly a energie do dalšího dne? Potom se neobjedete bez pořádné postele a správných podmínek. Co je důležité při výběru postelí a po jakých variantách sáhnout? A jaké jsou další faktory ovlivňující kvalitu spánku? To se dozvíte v tomto článku. 

Postel z přírodních materiálů

Dřevěná postel je klasickou variantou, která má své opodstatnění. Jedná se o přírodní materiál s přirozenou prodyšností a vynikajícími vlastnostmi. 

Postel ze dřeva může mít i mnoho tvarů a designových variant. Od klasických dekorů barvy dřeva až po barevné nátěry. Vybrat si můžete i typy s moderním vzhledem, které vás překvapí svou elegancí, ale i pohodlností. Rozhodně je dobré dát si na čas a zvolit si tu nejlepší postel z celé nabídky. 

24827Yzh.jpg

Volba roštu a matrace

Do dřevěné postele je vhodné zvolit rošt stejného materiálu. Vybrat si můžete buď klasický pevný či lehký s odpružením. Záleží na tom, s jakou matrací ho chcete kombinovat a jestli máte raději tvrdší, či měkčí postel. Pozor si dejte i při nákupu matrace. Nebojte se vyzkoušet si správnou tvrdost a s odborníky se poradit o tom, co pro vás bude nejvhodnější. Rozdílné výplně nabízí jiné vlastnosti a existují i možnosti pro alergiky a citlivé osoby. 

 

Další faktory ovlivňující kvalitu spánku

Kromě pohodlného lůžka je důležité mít i správné okolní podmínky pro plnohodnotný spánek. Důležitá je co nejvíce zatemněná místnost, kde vás nebude z hlubokého spánku rušit světlo. Dalším bodem by měl být klid. S tím mohou pomoci venkovní rolety či dobře těsnící okna. Roli hraje i teplota, která by se ideálně měla pohybovat okolo 20 stupňů. K ránu teplota mírně stoupá, což pomáhá stimulovat tvorbu hormonů pro probuzení.

24825ODY.jpg

Před spaním se vyvarujte energetických nápojů, kofeinu či těžkého jídla. Dobrá je i pravidelnost, díky které budete rychleji usínat a ráno se přirozeně budit.

 

Zpracovala: Silvie Dluhošová 


Hodnocení článku

Hodnotili 3 čtenáři průměrem 2.33 bodů z pěti


Čtěte také:

Fototapeta les: Příroda všude okolo vás 
Kde najít inspiraci pro bydlení nebo rovnou dobrého architekta? 
Ledová královna Kristina 
Posuvné interiérové dveře přinášejí mnoho výhod  
Spánek v krepu je nebeský 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.

> >|
> >|

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist