Polární záře je nádherný přírodní úkaz, který stojí zato vidět ho naživo

Cestovatelky, které by s radostí prozkoumaly každý kout světa, si jednoznačně nenechají ujít polární zář. Unikátní přírodní úkaz je viditelný z několika zemí severní polokoule, a to konkrétně ze Švédska, Norska, Ruska, Kanady, Grónska a Aljašky. Ovšem jedny z nejkrásnějších polárních září uvidíte právě z Norska, kam jsou pravidelně pořádány dokonce i zájezdy.

Pokud vás láká tanec světel na obloze, skandinávská země je ideálním místem, odkud ho můžete pozorovat. Zájezdy jsou pořádány na několik dnů, během nichž se rozhodně nudit nebudete. V následujících řádcích vám prozradíme, jak takový výlet do Norska za fascinujícím zážitkem vypadá.

 

Vyfoťte si polární zář

Jestliže jste ještě světelné úkazy nastávající ve vysoké atmosféře neviděla, konečně si můžete splnit sen. Polární záře jsou nádherně viditelné v Norsku. Osmá největší země v Evropě však nabízí mnohem více. Během několika dnů si užijete také dobrodružnou jízdu psím spřežením a na sněžných skútrech.

 

27086NDE.jpg

 

Přijeďte do Paříže severu

Jakmile zadáte do vyhledávače frázi „dovolená Norsko“, najdete mezi nabízenými destinacemi město Tromsø, často nazývané jako Paříž severu. Ihned, co vjedete do města, dýchne na vás polární atmosféra.

 

V rámci zájezdu, jehož průvodcem je odborník na polární záře Martin Pišták, je zajištěno ubytování v resortu přímo na břehu fjordu, odkud se vám otevře neopakovatelný výhled na polární záře. Těšit se můžete mimo jiné na velrybí safari neboli ojedinělý zážitek na moři, kdy budete pozorovat kosatky. Pro milovnice dobrodružství je připravena výprava na sněžnicích a pro příznivkyně odpočinku zase skandinávská sauna a vířivka. Samozřejmě ochutnáte i zdejší rybí speciality.

 

27087ZjI.jpg

 

Jestliže přemýšlíte, jaký vánoční dárek koupit svému partnerovi, objednejte si právě zájezd do Norska.

 

Co může být romantičtějšího, než společně sledovat polární zář?

 

Zpracovala: Placla


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 5 čtenářů průměrem 4.2 bodů z pěti


Čtěte také:

*Norimberský vánoční velbloud a bloud * 
Co třeba do ráje? 
Mrazík ... :) 
SOUTĚŽ – Víte, KDE jsem? 
Zelená hora a úplně výjimečně! 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 22.10.2018 16:32
 

Hledá se sponzoooor!

Je mi jasné, že pláču na špatném hrobě.Cool

 

Sobotní příloha

Poslední vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist