Kouzelný Brighton

Nevíte kam se podívat o prázdninách? Ráda objevujete nové a nepoznané?  Provedu vás kouzelným, městečkem, které se nachází na Jižním pobřeží Anglie. Je to jedno z nejznámějších pobřežních letovisek Velké Británie. 

171NDQ.jpg

 

BRIGHTON- město plné pozitivní energie, karnevalů a večírků, magických bleších trhů, kde najdete na co si jen vzpomenete. Malebné obchůdky, kavárny s vynikající horkou čokoládou, která Vás svou chutí zahřeje, tak, že si ani neuvědomíte, že jste v chladné Anglii.

 

Jak to všechno začalo?

 

Abyste vůbec pochopili proč Vás chci provést právě tímto městem, musím Vám říct, jak to všechno začalo..

 

Moje o osm let starší sestra se ve 20 ti letech rozhodla odcestovat do Velké Británie jako au Pair. Když jsem jí mávala z letištní haly, bylo mi smutno, ale zároveň jsem si říkala, že až vyrostu, tak budu stejně odvážná jako ona a vypravím se poznávat svět. 

 

Přesně o 7 let později jsem se rozhodla, že je čas opustit bezpečí domova a vyrazila jsem vstříc dobrodružství. Protože jsem nechtěla nic nechat náhodě, „googlovala“  jsem všechna zajímavá místa ve Velké Británii. Pobřeží Brightonu mě uchvátilo.

 

Co musíte vidět!

 

Do Brightonu jsem se vyrazila autobusem. První co jsem uviděla, byl nádherný Royal Pavilion, který byl postaven na počátku 19.století  pro prince Reganta. Je inspirován Indickým stylem, a tak jsem si chvíli nebyla ani jistá kam jsem to vlastně dorazila Wink .

 

S vůní moře přichází pohled na Brighton Pier.  Původně sloužil jako přístav pro lodě, které připlouvaly z Francie. Brighton Pier osvětluje 30 000 světel. Monstrózní!  

 

172YTU.jpg

Můžete se tu také projet na horské dráze i myší dráze, které jsem vyzkoušela. V zatáčkách máte pocit, že jste jen vy a moře.  To nejde popsat, musí se to zažít..

 

Známé pochoutky

 

Brighton je známý svými Fish and Chips. (Neboli ryba a hranolky). Restaurace, ve kterých se tato pochoutka prodává jsou na každém rohu a po celém pobřeží.  Není to pro každého, ale kdo jim podlehne jako já, určitě na ně nezapomene..

 

Nákupy a zase nákupy!

 

Brighton je také ideálním místem na provětrání peněženky. Na hlavní třídě najdete velké obchodní centrum, které je napěchované světoznámými značkami.

 

Top shop, Donna Karan NY, HaM, Jane Norman a mnoho dalších. Najdete tu i obchodní řetězec Primark. Čtyřpatrový dům s nejnovějšími módními trendy za velice příznivé ceny. Jen bot jsem si odtamtud odnášela 6 párů !


173ZjB.bmp


Pokud Vám můžu doporučit, tak si do kufru zabalte jen to nejnutnější na přežití, tedy spodní prádlo, kartáček na zuby a kosmetiku.

 

Ušetříte si problém na letišti a nebudete se dohadovat s místní ochrankou o tom, že nechat tam ty úžasné, nové boty je věc nemožná.

Naštěstí se po půl hodině můj kufr záhadně „nafoukl“. Můj blažený úsměv mi nezkazil ani fakt, že jsem ve 30 stupních odlítala nabalená jako eskymák.Innocent

 

Přeji šťastný let!


191NWF.jpg


Hodnocení článku

Hodnotilo 5 čtenářů průměrem 5 bodů z pěti


Čtěte také:

Aktuálně z Chorvatska: Moře, večeře, výlety a relax 
Brno - Město mrtvých 
Jak si vykoukat oči na Kost.. 
Koláčovo-sýrové, jihočeské Stonehenge 
Pohádková je cesta do Olomouce a Olomouc taky 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 
Jo, tam je nádherně! My jsme bydleli kousek vedle v městě seniorů Eastbourne. Bez plného kufru hadříků se UK prostě opouštět nedá, to by naopak mělo být trestné! Jane Norman miluju! Ty její krásný šaty především, nějaké kousky se mi samozřejmě válí v šatníku a v krabici s věcma, co nelze opustit :-)
 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 
Moc pekny fotky.
 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 
Píšu si do plánů pro tento život.
 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 
Toro, jedu taky. To už máme plánů, co? :-D
 
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

Určitě bude.Příště se podíváme za velkou louži Wink

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

To je nádhera.Snad bude více článků o městech.

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

Bude, Verča je scestovalá holka Wink

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

To je fajn.Já se nikam nepodívám,tak si aspoň ráda počtu.

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist