Kam s dětmi na dovolenou k moři?

Prázdniny voní sluncem, dálkami i dobrodružstvím. Pokud chcete sobě i dětem dopřát báječnou letní dovolenou plnou zážitků, vezměte je k moři! Nemusíte se nutně vydávat na druhý konec světa, abyste prožili parádní dovolenou u moře, mnoho zajímavých možností nabízí i evropský kontinent. 

 

Nespornými výhodami jsou mimo jiné dobrá dostupnost a skvělá úroveň služeb včetně dětských klubů s rozmanitým pásmem animačních programů, které můžete v případě cestování prostřednictvím cestovní kanceláře plně využívat.

 

27671MWR.jpg

 

Na co se zaměřit při výběru vhodné destinace?

 

Důležitou roli při rozhodování o cíli vaší cesty hraje bezpečnost země, vzdálenost (čím blíž, tím lépe), dostupnost a úroveň lékařské péče, vybavení hotelů a rozmanitost jejich služeb, blízkost moře, atrakce a aktivity pro děti, či možnost koupání v hotelovém bazénu.

 

Nejoblíbenější dovolenkové cíle rodin s dětmi:

 

Ostrov Mallorca

Mallorca miluje děti a jistojistě si zamiluje i ty vaše. Kromě bezpečného koupání v teplém moři, pozvolného vstupu do moře a toho nejjemnějšího písku nabízí celou řadu dalších aktivit pro malé i velké.

 

Zábavní park Marineland s delfíny, lachtany i papoušky potěší každého malého milovníka zvířat, Western water park zase uspokojí vodomily, kteří mohou vyzkoušet některou z mnoha vodních atrakcí. Barevný podmořský svět Akvária Palma de Mallorca nabízí kromě náhledu do fascinujícího světa pod hladinou moře i další pozoruhodný zážitek – krmení žraloků! Na Mallorce zábava nikdy nekončí!

 

27673MDM.jpg

 

Ostrov Malta

Předností ostrova Malta jsou krásné pláže, průzračné vody Středozemního moře, zajímavé památky, ale i skutečnost, že se jedná o jednu z nejbezpečnějších letních destinací, což ocení zejména starostliví rodiče. Kromě skotačení ve vlnách a chytání bronzu můžete svým dětem připravit bohatý zážitkový program. Vezměte je do Maltského národního akvária se stovkami druhů roztodivných mořských živočichů a ukažte jim, jak krásný, barevný a veselý podmořský život je. Po tak blízkém setkání se žralokem a dalšími mořskými potvůrkami jistě přijde vhod občerstvení v místní kavárně nebo restauraci, kde můžete ochutnat nějakou dobrotu z maltské kuchyně.

 

27672NDk.jpg

 

Jiskřičky v dětských očích zažehne návštěva místního Muzea hraček. I více jak půl století staré hračky jsou umístěny hned ve třech poschodích. Zábavní vodní park s tobogány, bazény, umělými mořskými vlnami a restauracemi je pak pověstnou třešničkou na dortu maltské zábavy.

 

Ostrov Sicílie

Nejchudší část Itálie láká svoje návštěvníky na úchvatná přímořská letoviska, středomořské klima, romantické promenády, okouzlující zátoky, skvělé koupání v teplém Jónském moři, antické památky i úžasnou přírodu včetně přírodních rezervací a národních parků. Pro dovolenou s dětmi je ideální dovolenkovou oblastí východní pobřeží mezi Catanií a Messinou, kde je větší klid, pěkné pláže, čisté moře a vysoká úroveň služeb.

 

Z široké nabídky ubytování na Sicílii si vybere každý. Pro rodinu s dětmi je ideálním řešením ubytování v některém z pěkných a útulných rodinných hotelů s dětskými kluby, kde bude o vaše ratolesti dokonale postaráno, zatímco vy budete relaxovat se sklenkou koktejlu na pláži.

 

Pro náročnější klientelu zvyklou na vyšší standard jsou pak určeny pětihvězdičkové hotely s veškerým komfortem a all inclusive službami.

 

Zpracoval: Vladimír Rokoský 


Hodnocení článku

Hodnotili 3 čtenáři průměrem 3.67 bodů z pěti


Čtěte také:

Bude z vás Kapitán Jeskyňák? JESKYNĚ VÝPUSTEK 
Jahodová zmrzlina s chutí slanečků: Zázrak jménem Hillier 
Mrazík ... :) 
Opočno - zbytečně bych vás sem netáhla! 
Stopaři. Berete? 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.

> >|
> >|

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist