Seřadit dle: Seřadí článly sestupně (Z-A, 10-1)


S Michaelou

Jelení most v Písku – léčivý a milý výlet

nahled

Nevím proč, ale když jsem byla v Písku naposledy, připadala jsem si u Kamenného mostu jako v Praze u toho Karlova. A včera znovu. A nejen to. Možná jsem v minulém životě byla ten jelen, který po mostě první přešel a dal dnes Kamennému mostu, mostu nejstaršímu v Evropě toto malebné jméno. Třeba proto ten osobní vztah.

více... 17.08.2017
S Michaelou

Koláčovo-sýrové, jihočeské Stonehenge

nahled

A je to možné. Ani člověk nemusí podmořským tunelem. Stačí oklikami doslova mysticky propletenými, aby dorazil do Holašovic, kde se přecpaný sýrem a prodchnut duchem staročeských jarmarků, o pět set metrů dál posune o pět tisíc let zpět. Trochu jsem to nadnesla. Budu dále již poněkud více objektivní.

více... 25.07.2017
S TorouTorouTorou

Jedu si ani nevím jak

nahled

Léto láká k cestování. Mnoho z nás vyráží za dovolenkovými zážitky autem. No, nejsem výjimkou. Asi není člověk, který by nezaregistroval informace o videu z šílené jízdy dvou slečen, které skončilo težkým zraněním jedné a smrtí druhé v přímém přenosu na sociální síti. To rozvířilo debatu odborníků právě o příčinách eskalace rizikového chování za volantem. Nechejme stranou tuto smutnou událost, která by neměla sloužit k ničemu jinému než k poučení. 

více... 14.07.2017
S TorouTorouTorou

Krumlov. Krásné po - vyražení

nahled

Jakmile se oteplí, cestuji. Miluji naše památky, historii, ale i tuhle zem, která připomíná, dle slov pana doktora z vesničky střediskové, zahrádku. Protože Alpy, ty vás ohromí, ale tohle vás dojme. Několik let jsme si s manželem slibovali Český Krumlov, který je skutečnou perlou mezi našimi městy. A letos jsme o jednom obzvlášť teplém a slunečném víkendu konečně vyrazili. 

více... 30.06.2017
S redakcí

Jedinečná krása Norska ohromí každého milovníka přírody

nahled

Máte rádi přírodu a přemýšlíte o tom, kam byste o letošní dovolené mohli vyrazit? Upřednostňujete-li zahraničí, pak pro vás mám tip v podobě návštěvy Norska. Země, která každého milovníka drsné přírody doslova ohromí.

více... 20.03.2017
S TorouTorouTorou

Mrazík ... :)

nahled

Bude zima, bude mráz. Kam se ptáčku, kam schováš....tak tahle písnička je mi stejně odporná jako mráz samotný a vůbec všechno, co souvisí se zimou a mrazem. Chudák pták, asi umrzl jako děvčátko se sirkami v Andersenově pohádce. Tohle počasí může obdivovat jen ta skupina lidstva, kterou jsem nedokázala nikdy pochopit-lyžaři. 

více... 9.01.2017
S Michaelou

Štěchovice: Není poklad jako poklad

nahled

Když se řekne poklad, zní to až malebně pohádkově a první co nás napadne, je truhla se zlaťáky. Prosté. Pokud se ale na toto slovo podíváme poněkud širším úhlem pohledu, je poklad prostě cosi, co má cenu a je, či není to nalezeno. A to už vůbec nemluvím o tom, jaký význam má takový poklad pro každého jednoho člověka, který takovou „věc“ za poklad pokládá a kamsi ukládá.

více... 14.09.2016
S Michaelou

Teroristé: Pomohou, kde mohou

nahled

Jako ano, je to tak trochu nadsázka, ale já si jí dovolím, protože to pochopíte. Teroristi jsou jako utržení ze řetězu, každou chvíli se v nějaké zemi něco stane, a jeden aby se pomátl strachy. Zdá se, že se ta individua pomalu množí dělením. Člověk se už bojí otevřít internet, nebo pustit zprávy. Člověk se bojí vytáhnout paty…

více... 30.06.2016
S Michaelou a hosty

Hádej, co to je?

nahled

Konečně jsem se k tomu dostala a upřímně jsem se i na tenhle článek těšila. Proč, to je jasné, protože asi skalním čtenářům nemusím vyprávět, jak moc si libuji ve starých věcech, historii, předcích a tak dále. No, a když jsem byla v Olomouci, (víme všichni proč), ubytoval mě u sebe můj dlouholetý kamarád, Vilda. Vilda, vedle toho, že je strašně studovaný a chytrý a přednáší kde co, provozuje také takový milý skanzen.

více... 24.06.2016
S Michaelou

Pohádková je cesta do Olomouce a Olomouc taky

nahled
Proti ne právě pozitivní ranní kávě, která je aktualitou ze soudní síně vrchního soudu v Olomouci, nabízím něco na odlehčeí, pro lepší den a náladu. To proto, aby z toho dnes Olomouc nevyšla negativně. Protože to by si nezasloužila. Je to totiž už při vjezdu velmi pěkné město. A slíbila jsem, že se k článku vrátím a taky slib plním, i když vlastně napůl...
více... 31.05.2016
1 2 3 4 5 6 > >>

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist