Seřadit dle: Seřadí článly sestupně (Z-A, 10-1)


S redakcí

Jedinečná krása Norska ohromí každého milovníka přírody

nahled

Máte rádi přírodu a přemýšlíte o tom, kam byste o letošní dovolené mohli vyrazit? Upřednostňujete-li zahraničí, pak pro vás mám tip v podobě návštěvy Norska. Země, která každého milovníka drsné přírody doslova ohromí.

více... 20.03.2017
S TorouTorouTorou

Mrazík ... :)

nahled

Bude zima, bude mráz. Kam se ptáčku, kam schováš....tak tahle písnička je mi stejně odporná jako mráz samotný a vůbec všechno, co souvisí se zimou a mrazem. Chudák pták, asi umrzl jako děvčátko se sirkami v Andersenově pohádce. Tohle počasí může obdivovat jen ta skupina lidstva, kterou jsem nedokázala nikdy pochopit-lyžaři. 

více... 9.01.2017
S Michaelou

Štěchovice: Není poklad jako poklad

nahled

Když se řekne poklad, zní to až malebně pohádkově a první co nás napadne, je truhla se zlaťáky. Prosté. Pokud se ale na toto slovo podíváme poněkud širším úhlem pohledu, je poklad prostě cosi, co má cenu a je, či není to nalezeno. A to už vůbec nemluvím o tom, jaký význam má takový poklad pro každého jednoho člověka, který takovou „věc“ za poklad pokládá a kamsi ukládá.

více... 14.09.2016
S Michaelou

Teroristé: Pomohou, kde mohou

nahled

Jako ano, je to tak trochu nadsázka, ale já si jí dovolím, protože to pochopíte. Teroristi jsou jako utržení ze řetězu, každou chvíli se v nějaké zemi něco stane, a jeden aby se pomátl strachy. Zdá se, že se ta individua pomalu množí dělením. Člověk se už bojí otevřít internet, nebo pustit zprávy. Člověk se bojí vytáhnout paty…

více... 30.06.2016
S Michaelou a hosty

Hádej, co to je?

nahled

Konečně jsem se k tomu dostala a upřímně jsem se i na tenhle článek těšila. Proč, to je jasné, protože asi skalním čtenářům nemusím vyprávět, jak moc si libuji ve starých věcech, historii, předcích a tak dále. No, a když jsem byla v Olomouci, (víme všichni proč), ubytoval mě u sebe můj dlouholetý kamarád, Vilda. Vilda, vedle toho, že je strašně studovaný a chytrý a přednáší kde co, provozuje také takový milý skanzen.

více... 24.06.2016
S Michaelou

Pohádková je cesta do Olomouce a Olomouc taky

nahled
Proti ne právě pozitivní ranní kávě, která je aktualitou ze soudní síně vrchního soudu v Olomouci, nabízím něco na odlehčeí, pro lepší den a náladu. To proto, aby z toho dnes Olomouc nevyšla negativně. Protože to by si nezasloužila. Je to totiž už při vjezdu velmi pěkné město. A slíbila jsem, že se k článku vrátím a taky slib plním, i když vlastně napůl...
více... 31.05.2016
S TorouTorouTorou

Kde se konvalinky netrhají

nahled

Svou sytě červenou kůrou přitahuje svída pozornost. Její bezlisté větve i v zimním období září na sněhu jak tepající žilnatina živého organismu. Svídové keře vroubí mnohé parky, kvetou v živých plotech a zdomácněly v našich končinách tak, že dnes by již bez nich byla krajina neúplná a ošizená. Jsou místa, kterým svou přítomností dopomohla ke jménu. A jsou místa, kterým její jméno naplnilo osud. A to je příběh svídy krvavé a Svíbského lesa. 

více... 17.05.2016
S TorouTorouTorou

Co třeba do ráje?

nahled

Počasí se konečně umoudřilo a jaro i tulipány vystrčili své růžky. Zase to láká k práci na zahrádce, grilovačkám a výletům. To bych nebyla já, abych vám nedala rovnou nějaký tip, kam vyrazit.  Minulý víkend byl skutečně letní, že by byl hřích sedět doma. Proč nevyrazit třeba do Českého ráje? Tenhle kout naší země je právem nazýván rájem. 

více... 8.04.2016
S Petrou (peetrax)

REPORTÁŽ Z LONDÝNA - Peetrax: Jsou krásy, které foťák nezachytí

nahled

Londýn, to byl vždycky můj sen. A najednou jsem se v únorovém Londýně opravdu ocitla!
Bydlela jsem v malém pokojíčku poblíž nádraží Paddington a dobře jsem udělala. Jezdila odtud totiž moje později oblíbená linka autobusu 23, která měla na své trase všechny důležité body jako Oxford Street, Regent Street, Picadilly Circus, Trafalgar Square, St Paul´s Cathedral a další...

 

více... 25.02.2016
S adrop.cz

Hitem letošních Vánoc jsou zážitky! - a Popelky mají slevu :)

nahled

Co ještě, ještě pod stromeček? Jednoznačně zážitky! Let balónem či větroněm, plavba lodí nebo nespoutaná čtyřkolka - tyhle Vánoce budou nezapomenutelné. Speciálně pro čtenářky Popelky.cz nabízíme možnost využít slevu ve výši 100 Kč na nákup libovolného zážitku. 

více... 23.11.2015
1 2 3 4 5 6 > >>

TOPlist